Передракові захворювання

Що може «замовчувати» Ваш організм: передракові захворювання

Не маєте жодних скарг і не звертаєтесь ось уже другий рік до лікаря? Нажаль, більшість передракових захворювань на ранніх етапах свого зародження не проявляються жодними симптомами, а мають властивість довготривалого розвитку без будь- яких ознак.

Терпіти періодичний біль для Вас звично, вкотре переконуєте себе: «Нічого страшного, мине». Звичайно, може минути, але чи варто ризикувати?

У більшості випадків онкологічне захворювання має свою передракову історію. Яскравим свідченням цього є те, що більшість пацієнтів, яким було діагностовано рак шлунка зазначають, що хворіли на хронічний гастрит або мали виразку шлунка. У жінок з діагнозом рак шийки матки – невилікувана свого часу дисплазія або ерозія. Проте не варто робити поспішних висновків – не кожне передракове захворювання переходить в онкологічне. Якісна діагностика та відповідне лікування, відвернуть загрозу. Адже вчасне лікування є найефективнішою профілактикою онкологічних захворювань.

Що може «замовчувати» Ваш організм?

– Хронічні гастрити, особливо зі зниженою кислотністю, виразка шлунка, хронічні виразкові коліти;

– хронічні захворювання печінки, цироз;

– ерозії та поліпи шийки матки, доброякісні пухлини яєчників, доброякісні пухлини молочних залоз, мастопатії;

– поодинокі та множинні поліпи прямої кишки, тріщини анального отвору, що довго не заживають;

– пігментні плями та бородавки вродженого та набутого характеру, особливо в місцях, що піддаються травматизації, виразки на шкірі, що довго не загоюються;

– папіломи слизової оболонки носа, носоглотки, гортані, трахеї –

усі ці захворювання відносять до передракових. Причаїлися та роблять свою справу – такий принцип розвитку деяких передракових станів, у тому і полягає їх небезпека, якщо не виявити вчасно. бо після початку статевого життя, а якщо є необхідність – частіше.

Що таке поліпи, ерозії, дисплазія? Причини виникнення.

Причинами цих захворювань є інфікування організму жінки:

– папіломавірусом;

– урогінетальними вірусами.

Саме вони в подальшому призводять до ерозій та дисплазії. При збільшенні кількості статевих партнерів (від 6 і більше) зростає ризик інфікування.

Також важливими факторами ризику є:

– посттравматичні зміни шийки матки внаслідок абортів та пологів;

– зміна гормональної рівноваги;

– вплив шкідливих факторів та екології.

Захворювання найчастіше виявляють у жінок після 30 років.

Поліпи своєю чергою виникають через гормональні порушення та довготривалі неліковані запальні процеси, на тлі цього захворювання зростає частота розвитку раку матки та шийки матки.

Певні порушення в організмі можуть проходити без жодних ознак. Часто жінка відхиляє думку про будь-яке захворювання та трактує певні симптоми не як загрозливі сигнали, а як особливості організму. Так, наприклад, рясні місячні та болі внизу живота в період циклу можуть бути причиною поліпів чи доброякісних пухлин яйників та інших перелічених захворювань.

Діагностика:

– огляд шийки матки в дзеркалах;

– ультразвук інтравагінальний;

– кольпоскопія;

– цитоморфологія;

– додатково обстеження на папіломавірус.

3. Бородавки, пігментні плями, меланоми – дерматологічні захворювання

Чи можна налякати маленькою родимкою? Якщо ця родимка швидко змінює свою форму, розмір та колір, то з безпечної, на перший погляд, плямки може виникнути меланома, що вже є злоякісним новоутворенням.

Необхідно звернути увагу на пігментні плями, якщо:

– вони змінюють свій обрис та розмір;

– з’являються виразки;

– кірочка;

– тріщини та кровоточивість.

Фактори виникнення

Бородавки є проявом вірусних захворювань, пігментні плями можуть виникнути при підвищеній інсоляції та при спадковій схильності.

Уважно приглядайтесь до своїх родимок та плям, якщо помічаєте зміни, звертайтеся до дерматолога.

Лікування

Лікування пігментних плям у випадку змін: перший крок – спостереження та обстеження дерматоскопом, наступний – хірургічне видалення.

4. Проктологічні захворювання

Поліпи прямої кишки.

При одиноких поліпах протягом тривалого часу може не бути жодних скарг.

При множинних можливі кровотечі під час і після дефекації, пронос,що призводить до обезводнення, інтоксикації та анемії. При таких захворюваннях необхідне рентгенологічне або ендоскопічне обстеження.

Ендоскопічне видалення поліпів – уникнення розвитку злоякісних утворень. Після видалення рекомендована кольпоскопія через рік . Вік, в якому найчастіше виявляється захворювання, – 50–80 років. Факторами виникнення поліпів є порушення дієти, значною мірою куріння та особливо спадковий анамнез.

5. Гастроентерологічні захворювання (хронічний гастрит, поліпи шлунка, метаплазія кишкового епітелію, атрофічні гастрити, вірусний гепатит В,С, поліпи кишківника)

Перелік гастроентерологічних захворювань доволі великий. Причиною цього є велика кількість факторів ризику. Щодня ми ставимо під удар наш шлунок та кишківник.

Фактори ризику:

– генетична схильність;

– куріння;

– шкідливі умови праці (контакт з хімічними речовинами);

– нераціональне харчування;

– зловживання алкоголем;

– стреси;

– сидячий спосіб життя.

Здебільшого захворювання підступає у віці 50 років, проте не виняток, що може несподівано «наздогнати» і раніше.

Тривожні симптоми:

– втрата маси;

– відсутність апетиту ;

– вік 50 років і більше;

– кров у калі;

– постійні інтенсивні болі в животі;

– підвищення температури;

– зміни в аналізах.

Обстеження:

– лабораторні (кров, сеча, кал);

– радіологічні (УЗД, за показами КТ, МРТ);

– ендоскопічні.

Тривалість лікування залежить від самого захворювання. Лікар може порекомендувати прийом препаратів або оперативне лікування залежно від виявлених патологій.