Оксана Предземірська – лікар-радіолог МРТ і КТ-кабінету – стала учасницею програми «Open World Leadership Program, US»

Оксана Предземірська – лікар-радіолог МРТ і КТ-кабінету – стала учасницею програми «Open World Leadership Program, US», ініційованої конгресом США. Щороку для участі в цій програмі відбирають лідерів з України за кількома напрямами (неурядові організації, верховенство права, освіта, телемедицина) з метою навчальних відвідин різних штатів Америки.

– Пані Оксано, розкажіть про своє перебування у США

DSCN0907.jpg

– Основна програма нашого перебування тривала сім днів у штаті Монтана, м. Грейт-Фолс, яке є 5-м за чисельністю населення містом у згаданому штаті..

Нам вдалося побувати у дуже великій клініці «Benefis». Це найбільший неурядовий роботодавець, який має 2600 співробітників і обслуговує майже 230000 жителів. Окрім цього, ми відвідали багато інших закладів: Коледж Університету штату Монтана, Інститут МакЛафліна із біомедичних досліджень, Інститут досліджень раку Слеттена, «REACH Montana Telehealth Network» – медичний заклад для великої сільскої громади, Медичний центр «Місурі рівер».

Як Ви оцінюєте медичну допомогу у США і чи відрізняється вона від нашої?

DSCN0920.jpg

– На мою думку, діагностичні можливості нашого Медичного центру Святої Параскеви нічим не гірші за ті, що є у клініках США, те саме можна сказати і про протоколи та стандарти. Суттєва різниця відчувається у порівнянні системи охорони здоров’я США та України загалом. Щодо радіологічних обстежень, то у США КТ і МРТ не є «складними» обстеженнями, як вважають українці. До того ж там це найпоширеніші обстеження, які замінють сукупність кількох інших методик і це розуміє як лікар, так і пацієнт. Відповідно кількість МРТ чи КТ -апаратів, навіть, в одній клініці на кількість населення вражає.

Що було новим для Вас у роботі лікарів?

– Під час спільної роботи з лікарем-радіологомдоктором Тейлором Віллом я була вражена

кількістю методик, якими він володіє, – це, зокрема, рентген, КТ, МРТ, УЗД, мамографія та сцинтіграфія серця. Володіння кількома методиками підвищує фаховість лікаря. У нашому медичному центрі ми на шляху до цього, наші лікарі вже володіють двома чи трьома методиками, але нам є й до чого прагнути.

Кожен новий професійний досвід, безперечно, перетворюється на якісний результат. Ми пишаємось нашими співробітниками, які не зупиняються у своєму вдосконаленні.