Обережно! Глисти. Діагностика гельмінтів.

Гельмінти (глисти) загрожують нам практично на кожному кроці: на роботі, вдома, у транспорті.
Як можна заразитись паразитами?
– Яйця гострика – через пил, іграшки, килими, брудні руки.
– Яйця аскарид – через погано помиті овочі та фрукти.
– Трихінельоз – через погано просмажене м’ясо, сирий фарш або недостатньо просолене домашнє сало тощо.
– Токсокари – джерелом інфекції є коти і пси.
Проте основним джерелом поширення паразитів є заражена людина або тварина.
«Побутує думка, що гельмінтоз – суто дитяча проблема, насправді ж потерпають від глистів і дорослі. Іноді гельмінти «не дають про себе чути». Організм, по-різному реагує на зараження глистами: в одних хворих бувають важкі розлади, в інших – жодних симптомів. Останнє трапляється частіше», – зазначає лікар-терапевт Медичного центру Святої Параскеви.
Симптоми, які можуть проявлятися при зараженні гельмінтами:
– тривале порушення травлення;
– дратівливість;
– втрата апетиту;
– худнення;
– нудота;
– біль у животі;
– метеоризм або пронос тощо.
Особливість гельмінтів – неймовірна плодючість. Самка аскариди здатна відкласти до 200 тис. яєць за добу. Тому зволікаючи з діагностикою та лікуванням, хворий ризикує отримати значне отруєння організму цими паразитами.
Як розпочати боротьбу з глистами?
Лікування будь-якого захворювання починається з його діагностики. Одні захворювання виявити дуже легко, інші ж вимагають певних зусиль.
Пробравшись в організм, паразитичні черв'яки можуть прилаштуватися в будь-якому вподобаному ними місці. Саме тому виявити їх часто буває дуже складно.
Найчастіше серед інших прямих методів дослідження використовують дослідження випорожнень (копрологічне дослідження), оскільки велика частина гельмінтів паразитує у людини в кишківнику або органах, пов'язаних з ним протоками.
Одноразове дослідження випорожнень (фекалій) на наявність кишкових гельмінтів не завжди достатньо інформативне, його необхідно повторювати не менше ніж 3–4 рази. Негативний результат засвідчує лише те, що в цих випорожненнях сьогодні нічого не знайшли.
Імунологічні методи. Для діагностики гельмінтозів застосовують серологічні (реакції для визначення антитіл чи антигенів до певного збудника, засновані на реакціях імунітету – імунної відповіді організму на певний збудник) й алергійні реакції. Цей метод зазвичай рекомендують, якщо є підозра гельмінтів, які локалізуються в тканинах. Важливо провести контроль не лише, щоб виявити паразитів, а й у процесі лікування здійснити контроль його ефективності (дегельмінтизації).
Для повної діагностики рекомендовано застосовувати усі вказані методи. Проте в правильному напрямку щодо аналізів вас завжди скерує лікар-терапевт.
Після виявлення паразитів в організмі треба обов’язково провести відповідне ефективне лікування, залежно від групи гельмінтів.
З профілактичною метою аналізи на гельмінти необхідно робити щорічно, навіть, якщо Вас не турбують жодні симптоми – можливо, паразити причаїлися.
Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000