Обережно! Глисти. Діагностика гельмінтів.

Гельмінти (глисти) загрожують нам практично на кожному кроці: на роботі, вдома, у транспорті.

Як можна заразитись паразитами?

– Яйця гострика – через пил, іграшки, килими, брудні руки.

– Яйця аскарид – через погано помиті овочі та фрукти.

– Трихінельоз – через погано просмажене м’ясо, сирий фарш або недостатньо просолене домашнє сало тощо.

– Токсокари – джерелом інфекції є коти і пси.

Проте основним джерелом поширення паразитів є заражена людина або тварина.

«Побутує думка, що гельмінтоз – суто дитяча проблема, насправді ж потерпають від глистів і дорослі. Іноді гельмінти «не дають про себе чути». Організм, по-різному реагує на зараження глистами: в одних хворих бувають важкі розлади, в інших – жодних симптомів. Останнє трапляється частіше», – зазначає лікар-терапевт Медичного центру Святої Параскеви.

Симптоми, які можуть проявлятися при зараженні гельмінтами:

– тривале порушення травлення;

– дратівливість;

– втрата апетиту;

– худнення;

нудота;

– біль у животі;

– метеоризм або пронос тощо.

Особливість гельмінтів – неймовірна плодючість. Самка аскариди здатна відкласти до 200 тис. яєць за добу. Тому зволікаючи з діагностикою та лікуванням, хворий ризикує отримати значне отруєння організму цими паразитами.

Як розпочати боротьбу з глистами?

Лікування будь-якого захворювання починається з його діагностики. Одні захворювання виявити дуже легко, інші ж вимагають певних зусиль.

Пробравшись в організм, паразитичні черв'яки можуть прилаштуватися в будь-якому вподобаному ними місці. Саме тому виявити їх часто буває дуже складно.

Найчастіше серед інших прямих методів дослідження використовують дослідження випорожнень (копрологічне дослідження), оскільки велика частина гельмінтів паразитує у людини в кишківнику або органах, пов'язаних з ним протоками.

Одноразове дослідження випорожнень (фекалій) на наявність кишкових гельмінтів не завжди достатньо інформативне, його необхідно повторювати не менше ніж 3–4 рази. Негативний результат засвідчує лише те, що в цих випорожненнях сьогодні нічого не знайшли.

Імунологічні методи. Для діагностики гельмінтозів застосовують серологічні (реакції для визначення антитіл чи антигенів до певного збудника, засновані на реакціях імунітету – імунної відповіді організму на певний збудник) й алергійні реакції. Цей метод зазвичай рекомендують, якщо є підозра гельмінтів, які локалізуються в тканинах. Важливо провести контроль не лише, щоб виявити паразитів, а й у процесі лікування здійснити контроль його ефективності (дегельмінтизації).

Для повної діагностики рекомендовано застосовувати усі вказані методи. Проте в правильному напрямку щодо аналізів вас завжди скерує лікар-терапевт.

Після виявлення паразитів в організмі треба обов’язково провести відповідне ефективне лікування, залежно від групи гельмінтів.

З профілактичною метою аналізи на гельмінти необхідно робити щорічно, навіть, якщо Вас не турбують жодні симптоми – можливо, паразити причаїлися.


Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000