Наші враження про Inspiration Day (День натхнення)– відверта розмова про рак.

14 липня у Центрі Митрополита Андрея Шептицького у Львові відбувся Inspiration Day (День натхнення) та Onco Talks Lviv – відверта розмова про рак. Шестеро неймовірних дівчат з Києва: Дарина Брикайло, Анна Узлова (співзасновники Soul Sisters – простір канцеросвіти та підтримки), Інна Маюшенко (організаторка проекту CanceL-R), Юлія Балан (співорганізаторка проекту CanceL-R), Міла Реутова (голова Громадської організації інвалідів онкології «Квант»), Таша Шапіро (президент благодійного фонду Simul Fortes) приїхали з першим масштабним проектом до Львова, щоб поділитися власним унікальним досвідом боротьби з онкозахворюваннями, змінити ставлення суспільства до онкології та підтримати пацієнта на усіх стадіях лікування. Вони також об’єдналися в Іnspiration Family, філософія якої: «Ніхто не має проходити цей шлях один». Власним прикладом та знаннями дівчата допомагають тим, кого спіткала ця хвороба, хто перебуває у стані ремісії, у кого серед родичів чи друзів є хворі цим недугом.

У неймовірно дружній атмосфері кожна з дівчат розповіла свою успішну історію одужання, зокрема:

– як прийняти діагноз і не сприймати його як вирок;

– втрата органа чи волосся не призводить до втрати жіночності;

– секс, мастектомія та клімакс: як продовжувати отримувати радість від життя;

– як збирати кошти на лікування і не боятися звертатися за допомогою, практичні поради;

– як альтернативна медицина вбиває нас, але не вбиває рак;

– як пережити неможливість народження дитини після хвороби і як виносити й народити здорову дитину у стані рецидиву;

– як не боятися рецидиву і не «вигоріти» протягом тривалого лікування;

– як підтримати онкопацієнта та стосунки у родині;

– як онкозахворювання допомагають втілювати мрії;

– де і як знаходити сили, натхнення жити і рухатися вперед.

Дівчата – приклад мужності й віри у найкраще, вони красиві та випромінюють любов. Вони не бояться соціуму сказати про свій діагноз, вони ламають стереотипи та розвіюють міфи навколо цієї хвороби.

Наприкінці зустрічі відвідувачі заходу мали змогу почути таємного спікера Романа Городечного і його історію сходження на Еверест. У кожної із цих дівчат – свій персональний Еверест. Головне не зупинятися і йти до своєї вершини, бо на тій вершині найвища нагорода – життя!

Рак – не вирок і не завжди смертельна хвороба. Він успішно лікується, з ним можна жити, любити, надихатися, бути успішними і щасливими.

Цього ж дня у холі Центру було відкрито виставку «Онковідважні» (Oncobrave), яка триватиме до 31 липня. Учасниці проекту – жінки, які живуть і борються з онкохворобою і не втратили сенсу життя.

Для спілкування і організації дозвілля онкохворих у Львові звертайтеся в організацію Onco Stop Lviv.

Фото Олександри Крупської та Світланки Бачинської