Міфи про коронавірус

Інформаційний простір заполонили недостовірні факти та міфи про коронавірус (COVID-19).
Перевіривши усі доступні дані про пандемічну коронавірусну інфекцію, надаємо Вам важливі та достовірні дані, для запобігання поширення вірусу та дезінформування.


Міф перший
– Винайдено ліки, що застерігають від коронавірусної інфекції.
– На сьогоднішній день таких препаратів немає, тому просимо ретельно перевіряти інформацію
щодо ліків згідно офіційних джерел, адже недобросовісні фармацевтичні компанії можуть маніпулювати даними. Будьте пильними!


Міф другий
– COVID-19 лікується антибіотиками.
– Для лікування вірусних інфекцій, антибіотики не використовуються, це ж стосується нового захворювання COVID-19. Проте, Ваш лікар, може рекомендувати антибіотикотерапію, з метою лікування супутніх станів, які спричиняють бактерії.


Міф третій
– Вживання часнику та цибулі, зміцнить імунітет та застережить від інфікування COVID-19.
– Перелічені продукти не можуть вберегти від коронавірусної інфекції. Та навіть з хорошим імунітетом у людини є значні ризики захворіти на цей вірус, зокрема, якщо особа не дотримується рекомендацій з дотримання гігієни ВООЗ. На жаль, до СOVID-19 немає вродженого імунітету. Це штам вірусу, з яким людство стикнулося вперше.


Міф четвертий
– Вплив низьких чи високих температур знешкоджує вірус COVID-19.
– На жаль, коронавірусна інфекція є достатньо стійкою до температурних режимів та залежно від матеріалу поверхні, може зберігатися протягом тривалого часу (до кількох діб).
Рекомендуємо придбані продукти чи інші товари непродовольчої групи, помити з милом чи продезінфікувати антисептичним засобом на основі 70% спирту перед їх використанням.


Міф п’ятий
– COVID-19 можна знищити усіма дезінфікуючими засобами, в тому числі хлоргексидином, перекисем водню тощо.
– Вірусологи стверджують, що ефективно знищити вірус може лише той засіб, у складі якого вміст спирту не менше 70%.


Міф шостий
– Використання засобів індивідуального захисту (маска, респіратор чи рукавички) доцільно використовувати лише хворим на коронавірус.
– Будьте обережні з такими висновками, адже будь-хто можете бути носієм вірусу і не знати про це.
Інкубаційний період може тривати до 14 днів та мати безсимптомний перебіг. І саме в цей час, не підозрюючи про наявність захворювання, таким чином розповсюджувати COVID-19 та інфіковувати інших. Пам’ятайте, що одноразові маски не рекомендовано використовувати повторно, адже тоді вони
втрачають свою захисну функцію.


Міф сьомий
– Коронавірусна інфекція уражає лише людей похилого віку та не несе загрози молоді чи дітям.
– Заразитись коронавірусною інфекцією можуть люди будь-якого віку! Проте, особи старшого покоління, а також ті, в кого наявні важкі хронічні захворювання (наприклад, астма, діабет, хвороби серця тощо), – найбільш уразливі до важкої форми перебігу COVID-19.

Здоров’я Вам і Вашим рідним!
Залишайтесь вдома!