Лікар-уролог Олег Банира – один із кращих рецензентів видання «Central European Journal of Urology»

Одне з провідних фахових урологічних видань «Central European Journal of Urology (CEJU)» (м. Варшава) визначило кращих рецензентів наукових праць, опублікованих у журналі за 2014 рік.

Місія рецензента наукової статті є вкрай складною та, на перший погляд, невдячною, адже в його функції входить безкоштовне визначення наукової цінності рукопису, скерованого до редакції, та встановлення переваг і недоліків вказаної праці. Відповідно до світових стандартів, автор рукопису не знає, хто рецензує його роботу, а рецензент не володіє інформацією про установу, в якій виконане дослідження. Згідно з висновками 2–3 рецензентів, рукопис або приймають до друку, або ж визнають таким, що не відповідає вимогам фахових наукових праць, та не може бути опублікованим у журналі.

Таким чином, завдяки сумлінній праці рецензентів, наукові дослідження проводять на належному рівні, а їхні результати дозволяють визначати стратегію лікування різних захворювань.

Кожне шановане медичне видання запрошує до рецензування відомих і авторитетних у світовій науці фахівців, які володіють сучасними даними про методики діагностики і лікування профільної патології та у змозі оцінити справжню цінність кожного наукового дослідження або проекту. Тому професійний рівень рецензента в результаті впливає на авторитетність фахового видання.

Лікар-уролог Медичного центру Святої Параскеви Олег Богданович Банира вже протягом трьох років є офіційним рецензентом CEJU і таким чином гідно представляє на європейському і світовому рівні українську урологічну науку та, наскільки це можливо, безкорисливо допомагає науковцям-урологам з різних країн світу якнайкраще представити результати своєї праці. У 2014 році Олега Богдановича визнано одним з 14 кращих рецензентів CEJU, обраних з-поміж усіх 107 рецензентів цього видання, які представляють різні країни та провідні світові урологічні школи.

Упродовж року рецензенти CEJU опрацьовували матеріали, надіслані від урологів країн зі всього світу, встановлювали наукову цінність наданих результатів, надавали рекомендації щодо покращення презентації проведених досліджень. Цю кропітку роботу та індивідуальний внесок кожного з них у якість наукових публікацій оцінювала редакційна комісія журналу, яку очолює відомий польський уролог, шеф-редактор CEJU, професор Tomasz Drewa.

Вітаємо нашого лікаря з цим здобутком та бажаємо майбутніх звершень.