Лікар-хірург-мамолог Дмитро Анатолійович Успенський

До колективу Медичного центру Святої Параскеви долучився лікар-хірург-мамолог Дмитро Анатолійович Успенський.

Лікар має 27-річний досвід роботи. Шість років хірургічної практики отримав, працюючи лікарем-хірургом у відділенні невідкладної хірургічної допомоги (пацієнти з травмами, пораненнями, гострими хірургічними недугами), . Двадцять один рік – лікарем-мамологом.

Упродовж багатьох років Дмитро Анатолійович жив та працював у Донецьку, але через відомі сьогодні складні політичні обставини довелося змінити місце проживання, а відтак – і місце роботи.

Містом нових професійних звершень став Львів. У Медичному центрі Святої Параскеви хірург-мамолог проводитиме консультативний прийом, діагностику, лікування захворювань грудних залоз, а також низку хірургічних операцій на грудних залозах.

Про свій досвід розповідає

– Основна моя робота – консультативний прийом і лікування пацієнток із захворюваннями грудних залоз , виконання операцій (150–200 на рік) виключно на грудній залозі: видалення доброякісних пухлин, резекції, секторальні резекції, квадрантектомії, мастектомії. Видалення гінекомастій (у чоловіків). Аугментаційна маммопластика (операції зі збільшення грудей – майже 50). Діагностичні та лікувальні малоінвазивні процедури на грудних залозах.

Кілька років поспіль Дмитро Анатолійович відвідував курси та проходив практику в Австрійській клініці, а також – стажування у Швейцарії. Ми поцікавилися про закордонний досвід лікаря, та як він вплинув на подальшу хірургічну практику:

– З 2005 року всі операції виконую згідно з методикою, якої навчився на курсах в Австрії (Центр патології грудних залоз, м. Лінц). У 2006, 2008, 2011 і 2012 роках працював як гостьовий лікар в Австрії, брав участь у багатьох органозберігальних та онкопластичних операціях на грудних залоз. Планував виконувати їх самостійно, тому у 2014 році був на тематичному стажуванні в м Цюріх. Окупація Донецька завадила моїм планам. Практика за кордоном навчила роботі в команді: у співпраці з радіологами, патоморфологами, онкологами, гінекологами, ендокринологами. Набув досвіду виконання діагностичних і лікувальних процедур та операцій на грудних залозах на європейському рівні, сучасного лікування мастопатій, запальних процесів грудних залоз, ознайомився з веденням BRCA-позитивних пацієнток.

У Медичному центрі Святої Параскеви ми маємо велику кількість звернень жінок із захворюваннями грудних залоз. Важливу роль у лікуванні патологій грудних залоз, як і будь-якого іншого захворювання, відіграє своєчасна і фахова діагностика. Сьогодні ми можемо надати великий спектр послуг* для жінок:

– консультація мамолога;

– діагностика, лікування мастопатій, запальних процесів у грудних залозах;

– консультації BRCA-позитивних пацієнток (які мають ген спадкового раку грудних залоз);

– оцінка післяопераційних та післятравматичних змін грудних залоз.

– тонкоголкова біопсія утворів грудних та щитоподібних залоз під УЗ-контролем;

– аспірація кіст грудних залоз;

– мікродренування гнійників грудних залоз, сером навколо грудних імплантів під УЗ-контролем;

– трепан-біопсія утворень грудних залоз під УЗ-контролем;

– стереотаксична трепан-біопсія та тонкоголкова аспіраційна біопсія грудних залоз під рентгенконтролем;

– встановлення дротяних маркерів для передопераційної локалізації непальпабельних пухлин грудних залоз під УЗ- та рентгенконтролем;

– дуктографія грудних залоз;

– видалення доброякісних пухлин грудних залоз;

– секторальні резекції грудних залоз;

– селективні дуктектомії і центральні резеції грудної залози;

– аугментаційна мамопластика.

*Пояснення щодо процедур подаємо додатково в таблиці.