Лактозна непереносимість чи алергія на лактозу?

У дорослому віці може виникнути лактозна непереносимість її не варто плутати з алергією на лактозу, друга зазвичай виникає у дітей до року, а от перша - у дорослому віці.
Алергія на молоко – це реакція на білок молока, а непереносимість лактози – на молочний цукор.
Вже після 30хв.- 2 год. після вживання молочних продуктів, можна відчути симптоми - ознаки захворювання.
Симптоми непереносимості молочного цукру:
- здуття живота, відчуття переповнення;
- біль у животі;
- діарея;
- посилене газоутворення та виділення газів;
- нудота.
Непереносимість лактози також може мати ряд проявів: шкірні (висипання та сухість шкіри), атопічний дерматит, висипи схожі на алергічні реакції.
Ускладнення даного стану: остеопороз (ламкість кісток), дефіцит вітаміну Д.
З огляду на це, всім людям, в яких виявлено остеопатію чи остеопороз, необхідно пройти обстеження на непереносимість молочного цукру.
Якщо ви розпізнали в себе ряд симптомів, які можуть бути спричинені лактозною непереносимістю, зверніться до лікаря-гастроентеролога. Можливості діагностики в гастроентерології щодо різних видів непереносимості (лактозної, глютенової та інших) дозволяють поставити правильний діагноз дорослим пацієнтам.
Необхідні обстеження:
Здати кров – полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) – лактозна непереносимість. За результатами аналізу можна визначити наявність чи відсутність згаданого захворювання; первинну та вторинну непереносимість.
- Водневий дихальний тест – вимірює кількість водню у видихуваному повітрі (проте може мати похибку через певну їжу, вживання ліків, куріння).
- Букальний зішкріб (генетичний тест зі слизової щоки). Лікування згаданого стану досить просте – дієта або додавання спеціальних ферментів перед вживанням лактозовмісного продукту чи медикаменту.
Обстежитися та встановити або виключити діагноз лактозної непереносимості допоможе лікар-гастроентеролог.
Лікар-гастроентеролог надасть Вам інформацію про те, як змінити харчування, чим скорегувати свій стан, дізнаєтеся, як вибрати нешкідливі (безлактозні ліки) або запобігти їхньому негативному впливу, обумовленому лактозою.
Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000