Коронавірус та вагітність: що змушує вагітну жінку хвилюватись?

Ви – при надії і у вас коронавірус? Насамперед не хвилюйтесь й не шукайте порад у знайомих та інтернеті, а зручно вмощуйтесь і уважно читайте.

Якщо вже так трапилось, що ПЛР-тест у вас виявився позитивним, то перша рекомендація – контактувати зі своїм сімейним лікарем та лікарем акушер-гінекологом. Лише їхні призначення, поради й скерування є вашим орієнтиром.
Вагітність та коронавірус

Вагітні жінки не є вразливішими чи чутливішими до інфікування коронавірусом, про що свідчить безліч наукових досліджень – все як у всіх, просто у вас під серцем дитя і природно, що ви хвилюєтесь як за його самопочуття й здоров’я, так і за своє. Щоб заспокоїти вас, зазначу, що природа мудра і дає надійні механізми для захисту мами і продовження роду. Тому жінка може виносити плід навіть у найекстремальніших умовах. Ризик для малюка у разі інфікування мами коронавірусом не є високим, адже він захищений плацентою.

Коли жінка вагітна, імунна система працює по-іншому, а отже, перебіг захворювання може відрізнятися від тих симптомів, які описують. Дуже важлива вчасна діагностика без самолікування. Слід надзвичайно пильно стежити за своїм станом, зокрема, якщо у вас є супутні захворювання, та про будь-які зміни повідомляти лікаря. 

Основні рекомендації для вагітних жінок із коронавірусом такі ж, як і для усіх інших, і серед них варто відзначити такі:

  • самоізолюватися;
  • попередити медичний персонал про те, що ваш ПЛР-тест позитивний;
  • контактувати із лікарем, повідомляючи про свій стан;
  • дотримуватись рекомендацій та призначеної вашим лікарем схеми лікування;
  • якщо необхідно відвідати пологове відділення чи лікарню, краще використовувати приватний транспорт й зателефонувати перед тим, як їхати у медичну установу, попередивши про свій візит;
  • не панікувати. 

Пологи та коронавірус

Якщо у вас COVID-19, хвилюватись про передчасні пологи не варто. Позитивний тест у мами не є підставою для проведення кесаревого розтину. В окремих випадках, зважаючи на стан пацієнтки, перебіг захворювання та інші додаткові показники, це вирішується фахівцями пологового відділення та вашим лікарем акушер-гінекологом.

Якщо ви народжуєте природним способом, ризик інфікування дитини, що проходить пологовими шляхами, невисокий. Проте усім діткам, які народжуються у жінок із коронавірусом, теж рекомендовано проводити ПЛР-тестування. Додам також, що жінки із позитивним ПЛР-тестом й ті, що перебували у контакті з хворими на коронавірус та у яких підозра на COVID-19 народжують зі спеціальною бригадою, яка забезпечена відповідним захистом. Тому інформація про ваш стан, проведення тестування, контакти та підозру на захворювання є такою важливою.

Грудне вигодовування та коронавірус

Коронавірус не є підставою відмовитись від годування малечі грудьми. Материнське молоко містить вже утворені антитіла проти вірусу і є, навпаки, необхідним для того, щоб у дитинки було більше шансів не заразитись. 

Щоправда, жінці важливо дотримуватись кількох правил:

  • перед кожним годуванням ретельно мити руки;
  • використовувати маску;
  • проводити періодично дезінфекцію усіх засобів, з якими контактуватиме немовля (пляшечка, зонд, насадка для сосків);
  • дотримуватись усіх порад лікаря акушер-гінеколога та неонатолога.

І наостанок: слід пам’ятати, що вагітність – період, коли слід піклуватися про себе та своє здоров’я, зокрема у час пандемії. Уникайте місць скупчення людей, вчасно відвідуйте лікаря, проходьте обстеження, збалансовано і смачно харчуйтесь, будьте спокійними і насолоджуйтесь своїм чудовим станом.

Здоров’я вам та вашим малюкам!!!

Допис підготовлено за матеріалами лікаря акушер-гінеколога Ульяни Павлюк.