Коли болять кістки, суглоби, м’язи (біль, не пов’язаний з травмами)

Ревматологічні захворювання часто супроводжуються наступними скаргами:

– болі в кістках;

– болі в суглобах;

– зниження рухової активності;

– часті переломи кісток;

– болі в м’язах.

Усі ці прояви часто розвиваються з віком і знижують якість життя людей. Оскільки їх сприймають як данину часу, то часто ігнорують, що призводить до прогресування захворювань.

Біль може бути різного характеру та тривалості. Болі в суглобах, кістках і м'язах – це завжди дискомфорт для хворого та зниження рухової активності.

Як змінюються кістки з віком

Кістки в різних людей відрізняються щільністю, шириною та міцністю. Утім, незалежно від індивідуальних особливостей людини, з віком починають втрачатися як органічні, так і неорганічні речовини кісток – розвивається остеопороз.

На рис. 1

ви можете побачити, як виглядає структура і щільність кістки в молодому та у старшому віці.

Ці зміни починають поступово відбуватися вже з 30-річного віку, і в жінок прогресують швидше, ніж у чоловіків. Часто це пов’язано з додатковими факторами: рання менопауза, пізній початок менструацій, тривале (більше ніж півроку) годування груддю, супутні захворювання тощо.

Кістки стають більш крихкими і пористими, зменшується їхня щільність, а, отже, – і маса. Такі зміни – це висока загроза переломів у похилому віці.

«На жаль, сучасна медицина не може ефективно боротися з такими віковими змінами. Але для того, щоб сповільнити такі процеси, треба після 30 років профілактично вживати кальцій з вітаміном Д3 (за призначенням лікаря), а також після 50 років обов’язково здавати аналізи на рівень іонізованого кальцію в крові та проходити профілактичний огляд у лікаря-ревматолога», – рекомендує лікар-ревматолог В. Гаєвська.

Коли болять суглоби

Причини болю в суглобах можуть бути різними: метаболічні, дегенеративні та запальні порушення. Важливо знайти вогнище і причину змін.

«Найбільш частою причиною патологій суглобів у пацієнтів старшого віаєвська

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000