Кардіологічне відділення

Чи хочете Ви бути здоровими? У відповідь на таке запитання Ви, скоріш за все, побачите здивовано-іронічний погляд і почуєте: «А хіба є такі, що не хочуть?»

Ми усі хочемо бути здоровими, енергійними, молодими, привабливими. І до того ж якомога довше. Але чи знаємо ми, що потрібно для цього робити?

Рух, спорт, регулярні фізичні вправи – ось шлях до здоров'я і краси. Численними дослідженнями доведено, що фізичні вправи сприятливо впливають на різні системи організму та наслідки для стану здоров'я. Регулярні фізичні вправи зменшують загальну смертність, призводять до зниження артеріального тиску та ризику інсульту. В окремих дослідженнях спостерігали, що регулярні фізичні вправи зменшують ризик деяких онкологічних захворювань, зокрема раку товстого кишківника.


Покращення сну, зниження рівня стресу, тривоги та менший ризик депресії теж пов'язані із регулярними фізичними вправами.

Важливо пам'ятати, що фізичні вправи мають бути регулярними. Позитивний ефект відзначали у людей, що займалися протягом 75 – 100 хв не менше 1–2 разів на тиждень. Водночас тривалість занять довше ніж 100 хв не мала додаткового позитивного впливу.
Біг, плавання, велопрогулянки, скандинавська ходьба чи балет. Що кому до вподоби. Але при виборі виду фізичної активності варто, окрім уподобань, враховувати і стан своєї серцево-судинної системи.

Оцінити стан серця допоможуть такі обстеження: електрокардіограма, ехокардіографія, проба із дозованим фізичним навантаженням.
Молодим людям без будь-яких захворювань достатньо проведення електрокардіограми та ехокардіографії.

Для людей зрілих, зокрема тих, що вже мають певні проблеми зі здоров'ям, окрім електрокардіограми та ехокардіографії, варто проводити і пробу з фізичним навантаженням та консультацію кардіолога.


Отож, обстежуйте серце, вибирайте улюблений вид спорту і будьте здорові!

Допис підготовлено за матеріалами лікаря-кардіолога Ірини Ганас

 

Повний спектр кардіологічних послуг можна отримати у м. Львові за адресами:

  • просп. Червоної калини, 64,
  • вул. Заводська, 7,
  • вул. Кульпарківська, 135 (кардіологічні послуги лише для дорослих).

Для запису на прийом телефонуйте: (067) 295-4-000(095) 295-4-000 , або заповніть електронну форму.

Кардіологи Медцентру Св. Параскеви: https://bit.ly/38zViC7