Ін’єкційна терапія збагаченою тромбоцитами плазмою

PRP-терапія (Platelet-rich Plasma, тобто збагачена тромбоцитами плазма) – ін’єкційна терапія, що належить до сучасного методу лікування та широко застосовується в практичній медицині.

Вперше метод PRP-терапії був описаний в 1999 році, коли пластичні хірурги застосували його з метою омолодження шкіри. Хороший результат зацікавив лікарів інших галузей медицини, зокрема ортопедів-травматологів. Адаптована методика набула популярності завдяки високій ефективності і майже абсолютній безпечності.

Тромбоцити – клітини крові, що містять біологічно активні речовини (фактори росту, цитокіни, хемокіни та ін.), які «допомагають» клітинам нашого організму активніше ділитися, відіграють важливу роль в процесах регенерації тканин (відновлення пошкоджених тканин).

Найчастіше PRP-терапію застосовують для лікування травм і їх наслідків, захворювань опорно-рухового апарату.

Показання:

● хронічні та запальні захворювання суглобів: артрози колінних (гоноартроз), кульшових (коксоартроз) суглобів, артрози інших суглобів, синовіїти і теносиновіїти, хондромаляція;

● травматичні ушкодження суглобів: пошкодження менісків, хрестоподібних зв’язок колінного суглоба, а також після артроскопічної операції на колінному суглобі, пошкодження манжетки, хрящових губ плечового суглоба, травматичні ушкодження зв’язково-капсулярного апарату суглобів, розриви і травми ахіллового сухожилка, м’язів;

● ентезопатія: епикондиліти ліктьового суглоба (лікоть тенісиста, лікоть гольфіста), лігаментити і тендиніти (запалення зв’язок і сухожилків), запалення сумок суглоба (бурсити), трохантерити, ахілліти, ахілобурсити;

● артралгія – болі в суглобі без визначеної причини.

PRP-терапія не призначається пацієнтам з гострими інфекційними та аутоімунними захворюваннями, хронічними патологіями печінки, шкірними інфекціями (у місці введення), анемією, онкологічними захворюваннями. Цей метод не показаний до застосування при псоріазі в стадії загострення, порушеннях згортання крові, критичній тромбоцитопенії, важких формах цукрового діабету.

В Медичному центрі Святої Параскеви цю процедуру виконують лікарі ортопеди-травматологи Теофіл Миронович Підлісецький та Сергій Степанович Кірей. Проведення PRP-терапії супроводжується найсучаснішим обладнанням і великим досвідом наших фахівців, що забезпечує максимальний ефект і мінімалізує ризики ускладнень. У разі потреби процедуру здійснюють під контролем УЗД.