Година здоров’я на робочому місці

Кожен відповідає за cвоє здоров’я і основне наше завдання його зберегти. Проте чи не щодня ми порушуємо цю істину. Реальна українська дійсність невтішна: бажання бути здоровими більше, ніж зусилля, спрямовані на його збереження та зміцнення.

Ставлення до здоров’я проявляється у діях та вчинках, переживаннях та судженнях.

Найпоширеніші судження, на жаль, досі такі:

«Цього не може бути зі мною».

«Мені не треба жодних медичних оглядів, я абсолютно здоровий».

«Що б я не робив, якщо я маю захворіти, то все одно захворію» тощо.

Часто лікарю доводиться боротися не лише з хворобою пацієнта, а й із небажанням хворого бути партнером у цій боротьбі.

Як досягнути того, щоб здоров’я зайняло пріоритетне, органічне місце серед потреб людини, і сформувати адекватне ставлення до власного фізичного благополуччя та психічного спокою?

На нашу думку, як би це банально не звучало, треба вчити людей здоров’ю. Але не через залякування, а через спілкування, роз’яснення та рекомендації. Так народився проект «Година здоров’я на робочому місці».

Мета проекту – підвищити обізнаність, зокрема щодо профілактики захворювань, визнаних найнебезпечнішими та найпоширенішими серед українців, на підприємствах Львова. Також проект дасть можливість поспілкуватися з лікарями неформально, вийшовши за межі медичного кабінету. Для цього спеціалісти окремих напрямків відвідують з лекціями колективи підприємств міста Львова і навчають бути здоровими.

Наше завдання у цій програмі:

– ознайомити з основними чинники негативного (шкідливого) та позитивного (зміцнювального) впливу на здоров’я;

– надихнути на бажання бути здоровим, насолоджуватись і радіти здоров’ю, а це можливо лише завдяки дотриманню культури здорового способу життя, профілактики та контролю;

– частково змінити ставлення людей до цінностей – зробити здоров’я значущим у їхній ієрархії цінностей.

– навчити знаходити інформацію, що допоможе контролювати зміни у власному здоров’ї.

Залучені спеціалісти:

– лікар-реабілітолог, кардіолог, гастроентеролог, гінеколог.

Першими, хто проявив ініціативу, підказуючи нам тематику та формат лекцій, стали представники ПАТ «Львівобленерго». Упродовж двох місяців лікарі різних напрямів провели три лекції на підприємстві. Окрім перегляду презентацій, учасники мали змогу поставити запитання лікарям та отримати поради щодо подальшого плану дій, спрямованих на покращення стану їхнього здоров’я. У рамках Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози лікар-гінеколог та лікар-радіолог мамографії провели пальпативний огляд 30 працівниць підприємства. Під час цього обстеження в декількох жінок було виявлено зміни структури органа та скеровано на подальшу діагностику. Це вкотре доводить, як важливо контролювати стан свого здоров’я постійно, а не тільки у випадках, коли «припече».

Спираючись на цей позитивний досвід, запрошуємо до співпраці інші підприємства, керівники яких поділяють думку, що здоровий працівник – це передусім ефективний працівник.

Як долучитися до навчання секретів здоров’я

Порадьтеся з колегами, з яким лікарем Ви хотіли б поспілкуватися. Оберіть зручний час, щоб усі охочі могли долучитись. Зателефонуйте до нас та узгодьте дату й час.

Лекції тривають приблизно 30 хв. + ще 15–20 хв. необхідно на запитання-відповіді. Якщо у Вас є ідеї та побажання щодо зміни формату зустрічей – пропонуйте. Усі лекції є безкоштовними, мають рекомендаційний характер та не тягнуть за собою зобов’язань неодмінно звертатися у майбутньому до Медичного центру Святої Параскеви.

*на фото масажист - реабілітолог Наталя Слепченко проводить лекцію на тему 'Хребет просить уваги'