Геморой - неприємний супутник вагітності.

Рекомендації лікаря - проктолога Кожем'якіної К.П.

Тема вагітності та геморою актуальна завжди. У жінок геморой зазвичай проявляється або загострюється головним чином під час вагітності та в пологах. Деякі жінки, соромлячись лікаря, надіються на те, що хвороба пройде сама, але, як правило, це лише загострює їхній стан. З’являються гемороїдальні вузли, які перешкоджають нормальному способу життя, порушуючи працездатність жінки та негативно впливають на психоемоційний стан молодої мами.

На ранніх термінах геморой зазвичай не виникає, але після 6 місяців ризик значно зростає. Пов’язано це в першу чергу із ростом матки. Матка, збільшуючись, опускається вниз і починає давити на судинні сплетення в малому тазі, порушуючи кровотік. Через постійно зростаюче навантаження знижується тонус судинних стінок, що також сприяє розвитку геморою.

Симптоми та ознаки геморою під час вагітності різні. На ранніх термінах вагітності він може взагалі себе не проявляти - це так званий «безсимптомний» геморой. Максимум, що може відчути жінка- незначний дискомфорт в ділянці заднього проходу після довгого сидіння або неприємні відчуття при дефекації, наприклад печіння або зуд. У таких випадках, жінкам рекомендовано проводити лише профілактичні заходи: (дієта з великою кількістю рослинної клітковини, обмеження гострих страв; піші прогулянки, водний туалет заднього проходу після дефекації).

В інших жінок можуть з’явитись кровотечі, болі при дефекації анальний зуд. Зазвичай, поява крові у калі змушує жінку звернутись до лікаря, оскільки даний симптом справедливо вважається тривожним. У цих жінок лікування проводиться спеціальними мазями та свічками, які повинен призначити лікар. Пам’ятайте: не всі таблетки, свічки та мазі можна використовувати при вагітності, тому консультація спеціаліста вкрай необхідна. Адже компоненти, які містяться у лікарських препаратах, можуть проникати у кров жінки, і таким чином, її майбутній дитині.

Іноді, після закрепу або погрішностях у харчуванні гемороїдальні вузли можуть стати різко болючими та дуже щільними . Це є краще використовувати щоденний душ. Сауни та бані також не рекомендуються.

Оскільки геморой сам не проходить найголовніше – вчасно звернутись до лікаря - проктолога, який проведе повноцінне обстеження і призначить відповідні препарати. Займатися самолікуванням категорично забороняється, оскільки, не всі мазі та свічки підходять жінкам під час вагітності чи в період годування грудьми. Ліки повинні бути максимально безпечними і нетоксичними, але при цьому ефективними.

Пам’ятайте про профілактичні заходи. Здоров’я Вам та вашій дитині!

лікар - проктолог Кожем'якіна К.П.