Економія часу і грошей – хірургія одного дня

Здоров’я і час – це, мабуть, найцінніші ресурси, які має кожен із нас. І як це не парадоксально, але часто саме через неправильне використання одного з них, ми втрачаємо інший. Можливо тому, сучасна медицина обрала чітку тенденцію розвитку, спрямовану на вирішення проблем із здоров’ям в умовах медичних закладів із денним перебуванням і використанням високотехнологічних малоінвазивних, нетравматичних технологій – так звану «хірургію одного дня».

Про можливості сучасної хірургії розповідає Андрій Ступницький – завідувач хірургічним відділенням Медичний Центр Святої Параскеви.

  • Через високий темп суспільного життя потреба вирішити проблеми зі здоров’ям без тривалої втрати працездатності і суспільної активності є особливо актуальною. Чи враховують це в НМЦ Св. Параскеви і до яких методів лікування вдаються, щоб задовільнити потреби сучасного, надзвичайно зайнятого та дуже активного, клієнта?


Розуміючи це, ми пропонуємо нашим пацієнтам якісне та безпечне вирішення їхніх проблем зі здоров’ям без великих затрат часу практично в усіх напрямах діагностики і лікування. Розглянемо, до прикладу, ендоскопію. Ми пропонуємо пацієнтам не тільки високу якість і безпеку діагностичних обстежень, зроблених на сучасному обладнанні, з машинною дезінфекцією апаратів, наявністю анестезіологів і можливістю виконувати обстеження під загальною анестезією, але й виконуємо цілий ряд лікувальних ендоскопічних операцій. Видалення поліпів і частинок зміненої слизової оболонки, лігування чи склерозування варикозно розширених вен стравоходу і шлунка, розширення доброякісних рубцевих звужень стравоходу і кишківника, усунення камінців із загальної жовчевої протоки, встановлення стентів у загальну жовчеву протоку при її звуженні чи стисканні ззовні та виконання багатьох інших оперативних втручань в нашому центрі забере в пацієнта від кількох годин до однієї доби.
А завдяки ультра тонким ендоскопам та можливості застосовувати анестезію, дослідження можна проводити й маленьким дітям.

Біля традиційної ендоскопії у медичному центрі доступна капсульна ендоскопія. Цей метод дозволяє під час одного обстеження отримати відео зображення стравоходу, шлунку, дванадцятипалої, а також тонкої кишки та виявляти в цих областях важкі захворювання на ранніх стадіях. Особливо цінною є інформація про патологічні зміни тонкого кишківника, який не можливо обстежити при класичних відеоендоскопічних оглядах.

Обстеження відбувається з допомогою одноразової стерильної відео капсули яку пацієнт ковтає, після чого ця капсула переміщується природнім шляхом по шлунково-кишковому тракту.

  • Багатьох людей нині турбують проктологічні проблеми, більшість із яких так чи інакше пов’язана із гемороєм і його наслідками. Як цю проблему вирішують у медичному центрі?

Ця тема не дуже приємна для обговорення, і багато пацієнтів не хочуть зізнаватися, навіть своїм близьким, що їх турбує геморой. Усім, мабуть, набридла реклама різних медикаментозних середників для лікування цієї «хвороби цивілізації» в засобах масової інформації, розрахована на швидке реагування споживача: почув про ефективний лік – і можна застосовувати продукт без зайвого розголосу. Це звичайно варіант, але слід пам’ятати, що, по-перше, таке лікування симптоматичне і спрямоване на усунення клінічних проявів (скарг), а не причини захворювання, і тому пацієнт прирікає себе на пожиттєве застосування свічок чи мазей; по-друге, під маскою геморою паралельно може перебігати інше захворювання із подібними проявами, наприклад, злоякісна пухлина товстого кишківника, і пацієнт втрачає час і можливість повністю вилікуватись. З огляду на останній приклад, звернутися до лікаря-проктолога все-таки треба. І тут на перший план виступає інша ментальна помилка – «лікар запропонує або ті ж ліки про які я чув, або операцію для радикального виліковування – а операція це страшно, потрібний час і тому відкладемо це на потім». Хочу все ж спробувати переконати, що звернутись до лікаря потрібно з кількох причин. Вчасний візит дасть інформацію про реальний стан і стадію захворювання, а також відповіді на питання: чи доцільне консервативне лікування, і який його прогноз; чи можна вилікуватись, застосувавши малоінвазивні втручання, які теж є оперативними, але мають низку суттєвих переваг над класичними операціями; чи справді те, що Вас турбує є проявом геморою, а не іншого захворювання.

Підтримуючи загальну стратегію розвитку медичних послуг у напрямі високотехнологічних, безпечних, малоінвазивних оперативних втручань, які виконуються в амбулаторних умовах із денним перебуванням пацієнта, наш центр пропонує, поряд із якісною діагностикою, цілий арсенал лікувальних методик із застосуванням апаратів електрохімічної коагуляції гемороїдальних вузлів, інфрачервоного лазера, накладання лігатур, прошивання судинної ніжки, яка живить вузол, радіочастотної та аргоноплазмової коагуляції й ін. Саме наявність такого широкого спектру медичного обладнання і лікувальних методик дозволяє в кожному конкретному випадку, комбінуючи їх, скласти для пацієнта із гемороєм та супутніми захворюваннями індивідуальну програму лікування, спрямовану на повне одужання і відсутність рецидивів хвороби у майбутньому. Навіть, якщо повний курс лікування потребує виконання кількох етапів малоінвазивних втручань, їх розплановують таким чином, щоб пацієнт здійснював візити до клініки на маніпуляції через відповідні проміжки часу. Це забезпечує низький рівень дискомфорту після процедур, не змушує перебувати у стаціонарі протягом багатьох днів поспіль, дозволяє вести активне суспільне життя.

  • А що пропонуєте для рішення гінекологічних проблем?

Схожий підхід пропонуємо у вирішенні проблем із здоров’ям у жінок. Високі технології, якість, безпека і відсутність необхідності госпіталізації – це те, чим може гордитись наша гінекологія. Якщо говорити про патологію шийки матки, то поряд із чітко регламентованою сучасною діагностикою за допомогою кольпоскопії і біопсії, ми пропонуємо пацієнткам найсучасніші методики: радіохвильову і аргоноплазмову деструкції ерозій і ділянок дисплазії, радіохвильову конізацію при виражених змінах, які дозволяють отримати дуже гарні результати (поверхневий вплив, непошкодження сусідніх структур, значно менший набряк, відсутність рубців) за значно коротший час (швидке загоєння, коротші терміни статевого спокою). Застосування діагностичної і лікувальної гістероскопії (огляд і операції в порожнині матки бід контролем ока) є доброю сучасною альтернативою сліпих вишкрібань, дає можливість видалити доброякісні поліпи ендометрію чи міоми, зберігаючи орган і уникаючи великих відкритих операцій, дозволяє точно і прицільно забрати тканини для гістологічного дослідження, чітко визначити причини маткових кровотеч чи ранніх спонтанних викиднів і успішно їх усунути.

  • Які методики використовують урологи?

Маючи у своєму арсеналі повний спектр надсучасного радіологічного діагностичного обладнання (комп’ютерна і магнітно-резонансна томографії, ультразвук із всіма видами датчиків), сучасну лабораторію, фібро-волоконний (м’який) цистоскоп для огляду порожнини сечового міхура, наші урологи пропонують високоякісну і точну діагностику та лікування захворювань сечостатевої системи, станів, які призводять до порушення потенції (еректильної дисфункції) у чоловіків, різної природи доброякісних новоутворів статевих органів. Наявність радіохвильової і аргоноплазмової методик забезпечує малотравматичність і безпечність при виконанні операцій на статевих органах.

  • Як у НМЦ лікують ЛОР органи?

Відеоендоскопічні системи дають нашим оториноларингологам (ЛОРам) можливість проводити ретельні огляди ЛОР-органів, фіксуючи зображень патологічних змін, виконувати оперативні втручання на аденоїдах, мигдаликах, приносових пазухах під контролем відеокамери. Наявність аудіометрії і тимпанометрії дозволяє повністю замкнути діагностичний ланцюжок під час обстеження осіб із порушеннями слуху і точно встановити причину захворювання, а операційна мікроскопія дає змогу проводити операції з відновлення барабанної перетинки, протезування пошкоджених слухових кісточок і відновити втрачений слух.

Щодо хірургії, то тут акцентуємо на малотравматичних лікувальних методиках при судинних захворюванням, склеротерапії, сучасних методах пластики неускладнених гриж черевної стінки, різноманітних пункційних методиках діагностики і лікування під контролем ультразвуку, видаленнях доброякісних новоутворів м’яких тканин та ін.

  • Що побажаєте потенційним клієнтам?

Ми цінуємо здоров’я і час. Якщо Ви поділяєте цю думку, але так склалось, що маєте проблеми зі здоров’ям, запрошуємо скористатися послугами Науково-медичного центру Святої Параскеви – сучасної приватної клініки європейського зразка. І це не похвала собі, а думки наших пацієнтів, які мали змогу отримувати медичну допомогу в країнах західної Європи та нашій клініці.