Друга українська науково-практична конференція «Хвороби-сирітки в кардіології»

Друга українська науково-практична конференція «Хвороби-сирітки в кардіології», яка проходила 7–8 листопада в готелі «Гетьман», об’єднала навколо обговорення теми рідкісних хвороб серця понад 200 лікарів з усієї України. Для багатьох медиків чимала відстань (тисяча кілометрів) не стала перешкодою до здобуття цінних знань, зокрема для учасників, які прибули з Херсонщини та Донецька. Відвідали конференцію і лікарі практично з усього західного регіону нашої держави та Києва, а це означає, що порушена тема – актуальна та цікава. Попри звичні на перший погляд захворювання, які щодня доводиться десятками діагностувати лікареві-кардіологу, важливо не пропустити патологію, яка трапляється дуже рідко і становить загрозу для пацієнта, якщо її своєчасно не виявити, а для цього необхідно володіти певними знаннями та навиками. Доповідачі представили аудиторії вже пройдені шляхи в діагностиці та лікуванні певних рідкісних хвороб – клінічні випадки із власної практики – і зазначали, що матеріалів про діагностовані випадки рідкісних захворювань назбирується вже на кілька конференцій наперед.

«Якщо взяти до уваги, що описано понад 1700 рідкісних хвороб серцево-судинної системи, то загальна кількість осіб з такою патологією становить 6–7%. А це вже не зовсім відповідає терміну «рідкісні хвороби». Важливо, щоб і практичні лікарі, а не лише кардіологи, орієнтувалися в різноманітті рідкісних хвороб серцево-судинної системи, адже відомо з давніх давен: добре лікується те, що вчасно діагностовано», – зазначив Юрій Іванів, ініціатор та організатор конференції.

Учасники мали змогу продовжити обговорення рідкісних захворювань серця (вроджені вади серця у дорослих) разом із колегами-лекторами з Києва, Львова та Кракова (Польща) і наступного дня.

Цього року, як і минулого, матеріали конференції впорядковано та опубліковано у другому випуску методичного видання «Хвороби-сирітки в кардіології».

По завершенню конференції визначено та відзначено найцікавішу доповідь «Псевдоаневризма мітрально-аортального фіброзного з’єднання» Любомира Кулика та Назарія Томащука (Львів), диплом переможцям вручив професор, завідувач кафедри променевої діагностики факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Юрій Іванів.

Ми продовжуватимемо роботу в напрямку досліджень рідкісних хвороб серця, зокрема втілюватимемо це в Центрі рідкісних хвороб серця, завдання якого надавати фахову консультативну допомогу пацієнтам зі складними діагностованими випадками, вивчати та поширювати практичний досвід діагностики таких захворювань серед лікарів.