Досягнення ендоскопічного відділення Медичного центру Св.Параскеви

Лікар-ендоскопіст Медичного центру Святої Параскеви Андрій Ступницький на нещодавно проведеному симпозіумі «Діагностична і лікувальна колоноскопія – сучасні тренди» поділився досвідом роботи ендоскопічного відділення центру та навів деякі статистичні дані.

Упродовж кількох років спостерігається стійка динаміка росту кількості проведених ендоскопічних діагностичних обстежень та операцій у Медичному центрі Святої Параскеви. Так, у 2017р. кількість ендоскопічних операцій зросла на 12 % і склала 246 операцій, проведено 7003 діагностичних ендоскопічних обстежень проти 6363 у 2016р.

Своїми знаннями та досвідом лікарі ендоскопічного відділення Медичного центру Святої Параскеви діляться не лише на симпозіумах, але й під час проведення щомісячних практикумів для лікарів з різних медичних установ Західного регіону України. Клінічні випадки з їхньої медичної практики увійшли до збірника клінічних випадків, який було презентовано два роки тому.

Якість = дотримання стандартів та експертне обладнання

В ендоскопічному відділенні Медичного центру Святої Параскеви використовується сучасна відеосистема експертного рівня Fujinon EPX-4400HD, обладнана ендоскопами серії 590 Жкарі-ендоскопісти керуються рекомендаціями і стандартами ESGE (Європейської асоціації гастроінтестинальної ендоскопії), зокрема класифікацією новоутворів: «Паризька ендоскопічна класифікація поверхневих неоплазій», класифікація JNET (класифікація поверхневого ямкового і судинного малюнка новоутвору японських експертів з NBI (одна із технологій спектрального виділення і підсилення малюнка) та рекомендаціями щодо обов’язкових даних, які повинні бути вказані у висновках ендоскопічних звітів. Стандарт ESGE передбачає чіткий опис місця розташування новоутвору (орган, відстань, положення), наявність виразкування, паризьку класифікацію, розмір, тип малюнка за JNET.

Ендоскопія у цифрах

Представлений звіт охоплює тему видаленння новоутворів товстої кишки розміром більше ніж 20мм. Вік пацієнтів, яким було проведено видалення неоплазій (новоутворів) у Медичному центрі Святої Параскеви, – від 22-х до 81-го року.

Отже, навіть людина, не пов’язана з медициною, самостіійно може зробити висновок, що захворювання шлунково-кишкового тракту (утвори різного характеру) трапляються як у молодому, так і у старшому віці.

Що варто знати у такому випадку?

Доброякісні утвори, зокрема, поліпи – зазвичай безсимптомні, однак за певних розмірів вони можуть супроводжуватися кровотечами, болями, закрепами тощо. Але найбільша загроза поліпів – у тому, що вони схильні перероджуватися у злоякісні захворювання. Відповідно різні за будовою поліпи мають різну схильність до переродження. Проте повну й достовірну інформацію про клітинну будову поліпа можна отримати лише після його видалення і дослідження. Саме тому ендоскопічне видалення (поліпектомія) попереджає можливість злоякісного переродження і дає змогу зробити точний прогноз на майбутнє.

Звичайно ж, своєчасна діагностика залежить від вчасного звернення пацієнта до медичного закладу.

У медичній практиці рекомендовано після 45-ти років проходити гастроскопію та колоноскопію, а також бути уважними до симптомів, пов’язаних із шлунково-кишковим трактом та не нехтувати ними.

Так, у чоловіків новоутвори шлунково-кишкового тракту (неоплазія) траплялися частіше ніж у жінок: 47% – жінки, 53% – чоловіки.

Згідно наведених даних, найчастіше новоутвори локалізувалися у сигмовидній кишці (53% випадків).

У 54-х пацієнтів із 81-го розмір пухлини становив 20–29 мм, а в окремих випадках– більше ніж 50 мм.

У більшості випадків для видалення пухлин було застосовано ендоскопічну поліпектомію, яка є безболісною операцією. Процедуру проводять у стані медикаментозного сну, що забезпечує комфорт пацієнту. Після видалення поліп обов’язково скеровують на морфологічне дослідження.

Застосовуючи сучасні терапевтичні ендоскопічні методики, лікарі ендоскопічного відділення Медичного центру Святої Параскеви досягли успіху у більше ніж понад 90% випадків поверхневих уражень розмірами більше ніж 20 мм. Ендоскопічне видалення пухлини стало кінцевим етапом лікування у 7-ми із 10-ти пацієнтів (70%) з раннім колоректальним раком.

Рекомендуємо до перегляду відео: 'Що варто знати про капсульну ендоскопію'

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000