Чому медичний центр Святої Параскеви

Медичний центр Святої Параскеви – ця назва вже стала звичною для Львова та західного регіону України. Обирати за опікуна святого – давня поширена традиція в медичних закладах Америки та Європи, проте досі таке нечасто практикують в Україні.

Сімейний госпіталь Св. Єлизавети у Кембриджі або Св. Джузеффе в Каліфорнії, Св. Франциска, Св. Луки, Св. Вінсента, Св. Клер – у США, Св. Мартина в Амстердамі, Св. Джорджія в Лондоні – всі ці заклади названі на честь святих, наділених високими моральними цінностями та чеснотами.

Така традиція має історичне підґрунтя: перші лікарні з’являлися при церквах і монастирях. Проте сьогодні медичні заклади, які носять імена святих, не мають прив’язки до церкви чи інших релігійних установ.

Щодо нашого центру, то Святу Параскеву було обрано нашою опікункою через її діяння: вона займалася зціленням людей від найважчих душевних і тілесних недуг.

Вважаємо, що сьогодні лікар також повинен пам’ятати, що він лікує не лише тіло, але й душу, даючи підтримку, розуміння та співчуття кожному, хто до нього приходить.

*Свята Параскева-П’ятниця – християнська великомучениця ІІІ сторіччя. Як свідчать перекази, вона народилася в роки царювання імператора Діоклетіана вмісті Іконії (Мала Азія), у сім’ї заможного сенатора, але вже в ранній юності обрала аскетичний спосіб життя. Коли імператор Діоклетіан почав жорстоке гоніння християн, Святу Параскеву схопили, вона зазнала жорстоких мук та була страчена.