Чому результати різних лабораторій іноді не збігаються?

Часом пацієнти запитують про те, чому не збігаються результати аналізів, які робили в різних лабораторіях. Є декілька факторів, що можуть вплинути на показники.

Фактор 1 – дії пацієнта:

недотримання правил забору матеріалу;

час забору матеріалу;

фізичний та емоційний стан пацієнта;

вжиті лікарські препарати;

невідповідне харчування.

Наприклад, рівень гормонів змінюється залежно від часу доби, харчування, фізичного та емоційного стану пацієнта, фази менструального циклу. Рівень антитіл у крові – від періоду інфікування та стану імунної системи.

Загальний аналіз сечі може відрізнятися через недотримання правил підготовки пацієнтів або ж термін та умови доставки матеріалу на дослідження.

Насамперед треба строго дотримуватися усіх рекомендацій та правил, з якими Вас ознайомлять під час запису на ті чи інші аналізи.

Фактор 2 – робота лабораторії:

методи проведення аналізу, застосовані реактиви та апаратура (кожен з них має різну індивідуальну чутливість до речовини, що визначається);

здійснення контролю якості.

Клініко-діагностична лабораторія Медичного Центру Святої Параскеви є учасником міжлабораторного міжнародного зовнішнього контролю якості RIQAS (одна із найбільш відомих міжнародних схем зовнішньої оцінки якості лабораторних досліджень, у якій бере участь понад 5000 лабораторій, розташованих у 73-х країнах світу) та всеукраїнського зовнішнього контролю якості.

Якщо Ваші аналізи не входять в межі норм, не варто поспішати з висновками без консультації спеціаліста.

Лабораторія є допоміжним засобом у виставленні діагнозу, вона надає необхідну інформацію лікареві – і лише спеціаліст може зробити остаточний висновок про стан Вашого здоров’я.

Якщо у Вас виникнуть запитання, Ви можете їх поставити за тел.:

(032) 295 - 4 - 000; (067) 295 - 4 - 000; (095) 295 - 4 - 000