Бородавки: чому одним допомагають «бабусині поради», а іншим ні?

Більшість з нас протягом свого життя мала проблеми з виникненням бородавок. Комусь вдалося самостійно їх подолати за допомогою народних методів, але більшості доводилося звертатися за медичною допомогою. З чим же це пов’язано? Чому одним допомагають «бабусині поради», а іншім ні?

Існує багато народних методів видалення бородавок (змащувати соком чистотілу, зав’язати нитку, змащувати часником, проколювати пшеничним паростком, натирати яблуком та багато ін.). Але, на жаль, всі ці методи не дають ніякого результату, крім «ефекту плацебо».

Бородавки – це вірусне захворювання. Вони виникають на шкірі та слизових оболонках через те, що відбувається реплікація (розмноження) вірусу в шкірі. На цей вірус (вірус папіломи людини) реагує наш імунітет виділенням спеціальних противірусних білків (антитіл). Отже, якщо ваша бородавка зникла самостійно, без використання медичних засобів, то це заслуга саме вашого імунітету, а не народного засобу.

Але, чи варто чекати зникне бородавки чи ні? Звісно, що не варто! Поки ви чекаєте, бородавки можуть «розкидатися» на інші ділянки шкіри або збільшуватися в розмірі.

Так само існує багато аптечних засобів для видалення бородавок. Вони, звичайно, є більш ефективні, але і більш небезпечні. Зазвичай це концентровані розчини кислот чи лугів, які після нанесення на шкіру утворюють глибокі ерозивні поверхні, що довго гоються, утворюючи грубі рубці, чи, навпаки, лише сприяють утворенню гіперкератозу (загрубіння шкіри), що в подальшому лише ускладнює видалення бородавки.

І найбільш небезпечним під час самостійного видалення утворів шкіри є те, що людина не завжди може сама відрізнити бородавку від папіломи, невуса (родинки), кератоми, базально- чи плоскоклітинного раку, меланоми!!! Аптечні засоби підходять лише для бородавок. Наносячи ці засоби на інші утвори, можна завдати собі шкоди і, навіть, посприяти утворенню раку шкіри чи мелани.

Сучасні методи видалення бородавок:

– Кріодеструкція рідким азотом.

– Радіохвильова деструкція.

– Деструкція методом монополярної електрокоагуляції.

– Лазерна деструкція.

Кожен з цих методів має інший механізм дії. Лікар-дерматовенеролог підбирає його індивідуально, залежно від розмірів, кількості та зони розміщення утворів, і, звісно, від конкретного утвору (чи це бородавка, чи папілома, чи родинка).

Важливим є те, що багатьом пацієнтам необхідне призначення противірусного лікування (бородавки – це ж вірусне захворювання!). Не проблема видалити ті бородавки, що вже є, важливо, щоб не з’явилися нові.

Отже, якщо у вас на шкірі з’явилися якісь незрозумілі утвори, яких раніше не було, чи ті, що були раніше, якось змінилися, не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря-дерматовенеролога і вже разом із ним оберіть правильну тактику дій.

Будьте здорові!

лікар-дерматовенеролог Вікторія Баскакова