Безпека при МРТ обстеженні дітей. Інформація для батьків.

МРТ (магнітно-резонансна томографія) – обстеження, назву якого доводилося чути багатьом. Менш відомими для пересічної людини є технологічні особливості: те, що апарат працює на основі радіохвиль та магнітного поля, яке взаємодіє з атомами водню в тілі людини.

Про те, як проходить МРТ-обстеження і в чому полягає його відмінність від КТ-обстеження, Ви зможете дізнатися, переглянувши відео.

Незважаючи на те, що обстеження (МРТ) цілком безболісне і безпечне, у дорослих виникає чимало запитань і побоювань перед невідомим, а ще більше запитань виникає у дітей.

Якщо Ви плануєте проходити цю процедуру або готуєте до цього свою дитину, рекомендуємо дізнатися про діагностику якомога більше, а також – про переваги цієї діагностики в Медичному центрі Святої Параскеви.

У нашій клініці Вам не доведеться витрачати час на очікування. Зручна система попереднього запису дозволить максимально використати час і прийти на чітко визначену годину.

Важливою перед проходженням обстеження є роль лікаря. У Медичному центрі Святої Параскеви лікар ознайомлюється, аналізує попередні обстеження, збирає вичерпну інформацію щодо стану здоров’я пацієнта та надає опис усього, що буде відбуватися з пацієнтом під час обстеження.

Важливо розповісти дітям.

– Ваш малюк може взяти із собою улюблену іграшку і тримати її, навіть, перебуваючи у сканері.

– Батькам дозволяють, за потреби, перебувати у кабінеті разом із дитиною під час сканування.

– Під час сканування сканер гучно клацає, але це не впливає на слух дитини чи батьків і тому його не варто боятися.

– Дитина повинна намагатися не рухатися, адже кожен порух впливає на якість зображень. У момент, коли дитина перебуває на спеціальному ліжку, яке входить у циліндр, вона може уявити, що лежить на пляжі. У цьому дитині можуть допомогти батьки.

– Тривалість обстеження триває від 30 - 45хв.

Важливо знати батькам.

– Батьки допоможуть дитині не хвилюватися, якщо самі зберігатимуть рівновагу і спокій.

– Процедуру не можна переривати і робити перерву.

– Після сканування одразу можна йти додому, окрім випадку, коли проводиться седація або у випадку використання контрастних засобів. Після них пацієнт потребує спостереження, це відбувається в окремій кімнаті і триває стільки часу, скільки необхідно хворому.

Що таке контрастний засіб?

Контрастні засоби (спеціальні речовини) часто використовують під час обстеження на МРТ для покращення якості зображень та підвищення діагностичної цінності обстеження.

Однією з важливих переваг проведення МРТ-обстеження в Медичному центрі Святої Параскеви є постійний нагляд під час обстеження лікаря-анестезіолога. Це забезпечує уникнення будь-яких ризиків при використанні контрасту та повну безпеку проведення обстеження.

Що таке седація?

Важливо, щоб під час сканування, пацієнт не робив мимовільних рухів. Це необхідно для того, щоб отримати чіткі зображення. Але дітям, особливо маленьким, важко витримати годинну процедуру, не рухаючись. Тому використовують седацію (медикаментозний сон) – це, як правило, ін’єкція. Седація також допомагає у випадках, якщо в пацієнта є боязнь закритих просторів, т. з. клаустрофобія.

Після седації, як і після контрасту, важливо певний час перебувати під наглядом лікаря, поки вплив речовин не припинить своєї дії.

У Медичному центрі Святої Параскеви передбачено можливість перебування у спеціальній кімнаті стільки, скільки це буде необхідно пацієнтові.

Завершальний етап – отримана інформація.

Якщо Ви прийшли на обстеження без скерування лікаря, за власним бажанням, а дослідження показали потребу в подальшій консультації спеціаліста, то Вам дадуть пораду, до якого саме фахівця варто звернутися.

Оскільки отримана інформація під час обстеження потребує ретельного опрацювання спеціалістами, а в окремих випадках – консультації колег та експертів, то зображення, висновок і диск із записом усіх обстежень Ви зможете отримати наступного дня.

Інформацію, записану на диск, Ви, при потребі, завжди зможете надіслати спеціалістам, які працюють у клініках інших держав, що найчастіше трапляється, коли пацієнт потребує лікування за кордоном.

Наші обстеження та висновки, які базуються на європейських стандартах, будуть зрозумілі у клініках інших держав.

Якщо у Вас виникають будь-які запитання чи сумніви щодо обстеження, Ви можете все з’ясувати у працівників контакт-центру під час запису або у лікаря перед процедурою.

Пам’ятайте, що найбільший страх виникає перед невідомим. Допоможіть собі і своїй дитині уникнути неприємних відчуттів, а натомість зосередьтесь на приємних моментах.

 

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000