Топ 5 правил для здорової шкіри

Ви не маєте часу на кропіткий догляд за шкірою? Тому, дотримуючись наших порад щодо догляду за шкірою та способу життя, можна затримати природне старіння шкіри та запобігти різним захворюванням.

 
1. Захищайте себе від сонця.

 • Один із найважливіших способів догляду за шкірою – це захист її від сонця. Сонячне опромінення упродовж вашого життя може спричинити збільшення кількості зморшок, пігментних плям та інших проблем, наприклад, ризику виникнення раку шкіри.
 • Для найбільш повного захисту від сонця варто дотримуватися таких рекомендацій.
 • Використовуйте сонцезахисний крем широкого спектру з SPF не менше ніж 15. Наносіть сонцезахисний крем рясно і повторюйте що дві-чотири години або частіше, зокрема, коли купаєтесь або пітнієте.
 • Шукайте тінь, уникайте прямого опромінення сонцем між 10:00 та 16:00, коли сонячні промені сильніші й найнебезпечніші.
 • Носіть захисний одяг: одягайте сорочку з довгими рукавами, довгі штани та капелюх з широкими полями. Використовуйте також детергенти для тканин, які надають одягу додаткового шару захисту від ультрафіолету, або спеціальний сонцезахисний одяг, який блокує ультрафіолетові промені.


2. Не паліть.

 • Куріння робить шкіру помітно старішою та блідішою, сприяє появі зморшок, звужує крихітні судини у глибоких шарах шкіри, що зменшує приплив крові. Ця шкідлива звичка також знижує надходження у шкіру кисню та поживних речовин, важливих для її здоров'я.
 • Куріння також шкодить колагену та еластину – волокнам, які надають шкірі міцності та еластичності. Окрім того, постійна міміка при палінні (стискання губ при вдиху та прищурювання повік) можуть сприяти появі зморшок у цих ділянках.
 • Куріння збільшує ризик розвитку плоскоклітинного раку шкіри. Якщо ви палите, найкращий спосіб захистити шкіру – кинути палити. 


3. Бережно доглядайте за шкірою.
Щоденне миття та гоління можуть спричинити подразнення та сухість шкіри. Аби мінімізувати цей вплив: 

 • обмежте час водних процедур, адже гаряча вода і тривалий душ або ванна змивають природну шкірну плівку; використовуйте теплу, а не гарячу воду;
 • уникайте агресивного мила та миючих засобів, оскільки вони також змивають захисний шар шкіри; обирайте м’які очищувачі для шкіри; 
 • гоління: щоб мінімізувати подразнення, перед голінням шкіру варто трохи розпарити, після чого нанести крем, лосьйон або гель для гоління. Використовуйте тільки чисту та гостру бритву та голіться у напрямку росту волосся, а не проти нього;
 • сухість: після вмивання або купання акуратно витирайте або промокайте шкіру рушником, щоб на ній залишилось трохи вологи. У перші три хвилини після миття використовуйте зволожуючий крем, який відповідає вашому типу шкіри. Для щоденного використання зверніть увагу на зволожуючий крем, що містить SPF.


4. Споживайте здорову їжу.
Здорова дієта може допомогти почуватися та виглядати якнайкраще. Їжте багато фруктів, овочів, цільнозернових продуктів і білків та менше тваринних жирів. Взаємозв’язок між дієтою та акне є дискутабельним та до кінця не доведеним науково. Однак деякі дослідження свідчать про те, що їжа, багата на риб’ячий жир й обмежена кількістю жирів тваринного походження та перероблених чи рафінованих вуглеводів, може сприяти здоровішому вигляду шкіри. Споживання великої кількості води допомагає зберегти шкіру зволоженою.


5. Уникайте стресів.
Хронічний стрес може зробити шкіру більш чутливою і спровокувати утворення прищиків та інших шкірних проблем. Тому використовуйте різні релаксуючі практики для управління стресом. Висипайтесь, встановіть розумні межі у часі роботи, відкорегуйте перелік завдань і знайдіть час на те, що вам подобається.