20 квітня відбулась I Всеукраїнська конференція 'Хвороби - сирітки в кардіології'

20 квітня відбулась I Всеукраїнська конференція «Хвороби - сирітки у кардіології» - це лише стартова цеглинка у роботі Центру рідкісних хвороб серця, який цього річ був заснований на базі МЦ Святої Параскеви.

Двадцать лекторів представили свої доповіді та приклади з практики, ще більша кількість стали авторами наукових статей, які увійшли у збірник під редакцією проф. Ю.І.Іваніва та доц. Н.Д. Орищин. Збірник увібрав статті, що стосуються окремих випадків з практики, або представляють собою грунтовний аналіз проблеми.

Неодмінно варто зазначити, що конференцію відвідало більше 200 лікарів, яким небайдужа та цікава ця тема, хоча патологічні стани і хвороби у щоденній практиці лікаря трапляються надзвичайно рідко, проте варто бути напоготові, адже часто через брак досвіду лікаря пацієнт із рідкою патологію долає довгий шлях між лікарськими кабінетами без встановленого діагнозу.

Своїми враженнями від конференції поділилась співзасновник Центру доц. Неля Дмитрівна Орищин: «Враження від конференції дуже позитивні. Я тішуся з того, що ця тема схвилювала лікарів - кардіологів та діагностів із усіх областей України, що ідея створення спеціалізованого центру знайшла широку підтримку у лікарському середовищі. Наші сподівання щодо зацікавлення лікарів у темі конференції підтвердилися. Лікарі-практики під час конференції відкрили для себе багато невідомого. Справдилися наші очікування щодо активних дискусій після виступів - це дає можливість обміну досвіду між окремими лікарями та різними центрами в Україні та за кордоном.»

Як вже зазначалось, конференція – це перший крок в роботі Центру, як же бачать подальший розвиток роботи Н.Д.Орищин?

«Розвиток центру передбачатиме організацію консультативних зустрічей кардіологів та лікарів суміжних спеціальностей у діагностично важких випадках. Розвиток Центру бачимо у тісній співпраці із закордонними центрами із можливим використанням on-line консультацій. У перспективі я бачу потребу в організації наступних конференцій з метою подальшого поширення знань про рідкісні хвороби серця серед лікарів різних спеціальностей - можливо, спільні конференції із участю невропатологів, пульмонологів», - розповіла Неля Дмитрівна.

На конференції свої доповіді представили також наші колеги – лікарі МЦ Святої Параскеви: Барабаш О., Телішевська М.,Іванів І., Паламарчук Ю.,Євтух В.

Сподіваємось невдовзі Центр рідкісних захворювань серця заявить про нові свої здобутки.