Мамографія – метод обстеження в радіологічній галузі, що базується на отриманні поліпроекійних рентген знімків грудних залоз із діагностичною метою.

Покази до мамографії

  • поява ущільнень в грудних залозах чи підпахвових ділянках;
  • будь-які виділення чи відчуття стягнення шкіри в ділянці соска;
  • наявність дискомфорту в грудях, нетипова болючість;
  • травматичне пошкодження грудних залоз;
  • для щорічного профілактичного огляду (скринінгово);
  • за скеруванням лікаря-мамолога чи після проведеного УЗД грудних залоз (при підозрі на онкологію) тощо.
  • Важливо пам’ятати, мамографію рекомендують виконувати усім жінкам починаючи з 40-ка років, інтервалом -  раз в 2 роки (за умови, що пацієнт не належить до групи ризику). Починаючи з 50-ти років таке обстеження варто виконувати щороку. 

Діагностика

На базі Медичного центру Святої Параскеви працює потужне радіологічне відділення, оснащене інноваційним діагностичним обладнанням. Одним із них є сучасний мамограф HOLOGIC LORAD M4 Platinum Mammography (США).

Переваги

  • отримання рентген знімків у двох проекціях (пряма та бокова), що дозволяє якнайкраще здійснити оцінку стану грудних залоз;
  • швидкий метод діагностики, результат якого можна отримати за 15 хвилин після обстеження;
  • низькодозовий протокол мамографії при якому опромінююча доза не перевищує 0,1 мЗ (за 1 знімок).

Послуги

Поширені запитання:

  • Коли потрібно робити мамографію?

    Профілактично 1 раз на 2 роки жінкам від 40 років, після 50 — 1 раз на рік. Приводом пройти обстеження є: ущільнення в молочній залозі, виявлені зміни на УЗД, підозра наявності мікрокальцинатів, контроль після оперативного втручання.

  • Як проходить процедура мамографія?

    Це рентгенівський метод діагностики з незначною компресією молочних залоз. Проводиться у двох проекціях (пряма, коса). Тривалість обстеження до 15 хв.

  • Чим мамографія відрізняється від УЗД?

    УЗД характеризується кращою візуалізацією щільної залози, можливістю відрізнити тканинний утвір від рідинного, відсутністю компресії та обмежень щодо кількості обстежень на рік. Мамографія виявляє мікрокальценати (які можуть бути початковими проявами онкологічного захворювання), добре візуалізує структуру великих молочних залоз.

  • Кому не можна робити мамографію?

    Протипоказом може бути вагітність або наявність імплантів в молочних залозах (у разі потреби проводять лише за скеруванням лікаря).

Наші лікарі

    Підготовка до мамографії

    Спеціальної підготовки до виконання мамографії немає, та лікар-радіолог мамографічного кабінету перед проведенням обстеження рекомендує:

    • плановий огляд здійснювати найкраще в перші 10 днів після завершення менструації (груди в цей період найменш чутливі, тому обстеження пройде без дискомфорту чи болючості);
    • в день діагностики бажано не використовувати лосьйони, пудри, дезодоранти чи інші косметичні засоби для тіла в ділянці грудних залоз (деякі косметичні сполуки можуть викликати появу артефактів на рентген знімках);
    • якщо мамографія проводиться в черговий раз, варто взяти з собою попередні (останні) рентген знімки, для виконання порівняльної діагностики лікарем-радіологом.

    Обстеження

    Обстеження розпочинають із заповнення інформаційної згоди на проведення обстеження, де пацієнт ставить відмітки у необхідні поля. Наступним етапом буде знімання верхнього одягу та білизни до поясу. Рентгенолаборант налаштовує апарат для проведення дігностики та здійснює укладку грудей пацієнта. Тривалість мамографії обох грудних залоз (у двох проекціях) складає 5-7 хвилин.

    По завершенню обстеження пацієнт одягається та очікує на результат близько 15-ти хвилин. Висновок лікаря-радіолога та зображення мамографії можна отримати на електронну пошту або на рецепції в Медичному центрі Святої Параскеви.

    Отримане променеве навантаження обов’язково фіксується та вказується у висновку лікаря. Орієнтовна доза опромінення складає 0,4 мЗ (з профілактичною метою сумарна допустима доза опроміненння в рік - 1 мЗ). 

    Протипокази до мамографії

    Абсолютних протипоказань до проведення мамографії немає, до відносних входять:

    • вагітним жінкам мамографію проводять лише за умови наявності скерування від лікуючого лікаря;
    • жінкам у яких наявні грудні імпланти обстеження не рекомендують проводити для уникнення пошкодження цілісності імпланту (альтернативним методом є УЗД чи Мультипараметрична МРТ грудних залоз, які виконуються в МЦ Св. Параскеви).

    Для запису на прийом
    надішліть заявку

    Повідомлення надіслано

    Попередній запис на прийом прийнятий. Найближчим часом ми зв'яжемося з вами для підтвердження замовлення.

    Передзвоніть мені

    Повідомлення надіслано

    Найближчим часом ми зв'яжемося з вами.

    Подяка

    Чи погоджуєтесь Ви на розміщення тексту подяки на публічних ресурсах Медичного центру Св.Параскеви?*

    Так Ні

    Повідомлення надіслано

    Дякуємо за повідомлення.

    Відгук

    Чи Ви бажаєте, щоб Вам зателефонували?*

    Так Ні

    Відгук надіслано

    Дякуємо за відгук.

    Увага!

    Зверніть увагу, під час повітряної тривоги прийом пацієнтів може бути призупинено. Ви можете пройти в укриття керуючись відповідними вказівниками.

    Якщо Ваш візит співпав із часом повітряної тривоги, будь ласка, після завершення тривоги зателефонуйте +380672954000, +380952954000
    або залиште заявку на сайті для перенесення візиту https://medcenter.lviv.ua/#callback

    Дякуємо за розуміння!