Пункція молочної залози

Пункція молочної залози є діагностичним методом в мамології, який застосовують при виявленні в грудних залозах рідинних новоутворів чи патологічно змінених лімфатичних вузлів. Висока інформативність методу (понад 90%) досягається завдяки забору клітин на цитологічне дослідження під контролем УЗД.

Як проводиться пункція молочної залози?

Лікар-мамолог Медичного центру Святої Параскеви на початку процедури проводить антисептичну обробку шкіри грудної залози, з якої будуть проводити пункцію. Під контролем УЗД, фахівець вводить (спеціальний для забору клітин), шприц з голкою в грудну залозу. Коли забір клітин проведено, шприц з голкою видаляють, а на місце проколу накладається стерильна пов’язка. Після цього, пацієнт може повертатись до звичайного ритму життя.

 Тривалість діагностичної процедури складає 15 хвилин.

Який результат після проведення пункції?

Препарат (клітини які було отримано під час пункції) лікар-мамолог скеровує в лабораторію для цитологічного дослідження. Надалі це дозволить лікарю прийняти правильне рішення щодо тактики лікування чи спостереження за утвором. Цитологічне дослідження виконується лабораторією від 1-го до 2-ох днів після проведеної пункції.

На який день менструального циклу можна робити пункцію?

День менструального циклу не впливає на результат цитологічного дослідження, тому пункцію грудної залози проводять за показами, незалежно до дня циклу.

Чи боляче робити пункцію молочної залози?

В Медичному центрі Святої Параскеви проводять наступні види пункцій:

  • тонкоголкова (використовується для забору рідини);
  • товстоголкова (використовується для забору тканин з новоутвору);

 Такі види пункцій класифікують як малоінвазивні, а застосування місцевих анестетиків може спровокувати хибнопозитивний результат цитологічного дослідження. Під час пункції, незначні больові відчуття чи дискомфорт, пацієнт може відчути лише при проколюванні шкіри голкою. Сама процедура – безболісна.

Чи може нашкодити пункція молочної залози?

Пункцію грудної залози можна порівняти із забором крові для дослідження. Обидва методи є безпечними, та не викликають негативних змін в організмі людини. Важливо пам’ятати, що саме завдяки проведенню пункції, лікар-мамолог зможе обрати найбільш ефективний метод лікування для пацієнта.

Для запису на прийом
надішліть заявку

Повідомлення надіслано

Попередній запис на прийом прийнятий. Найближчим часом ми зв'яжемося з вами для підтвердження замовлення.

Передзвоніть мені

Повідомлення надіслано

Найближчим часом ми зв'яжемося з вами.

Подяка

Чи погоджуєтесь Ви на розміщення тексту подяки на публічних ресурсах Медичного центру Св.Параскеви?*

Так Ні

Повідомлення надіслано

Дякуємо за повідомлення.

Відгук

Чи Ви бажаєте, щоб Вам зателефонували?*

Так Ні

Відгук надіслано

Дякуємо за відгук.

Увага!

Зверніть увагу, під час повітряної тривоги прийом пацієнтів може бути призупинено. Ви можете пройти в укриття керуючись відповідними вказівниками.

Якщо Ваш візит співпав із часом повітряної тривоги, будь ласка, після завершення тривоги зателефонуйте +380672954000, +380952954000
або залиште заявку на сайті для перенесення візиту https://medcenter.lviv.ua/#callback

Дякуємо за розуміння!